Sanal Adalar Müzesi

Ada Sahillerinde Bekliyorum Sergisi

Adalar’da İz Bırakanlar sergisi ile birlikte Adalar Müzesi’nin ilk sergilerinden biriydi. Müzenin Büyükada Çınar Sergi alanında açıldı, 1 yıl açık kaldı.

Sergi ziyaretçileri, Adalar’ın 75 yıllık tarihine günübirlik geziye davet ediyordu. Bu tarihi yolculuk Adalar’ın plajlarına, otellerine, iskelelerine, vapurlarına uğruyor, eğlenceleriyle, şenlikleriyle, dini - özel günleriyle Adalar’ın keyifli - renkli yaşamına göz atıyordu.

Serginin küratörü Gökhan Akçura, tasarımcısı ise Sadık Karamustafa idi.

Adalar tarihinde nica karnavallar, panayırlar, deniz şenlikleri, çiçek bayramları, görmüştür. Açık ve kapalı sinemalarda en güzel filmler seyredilmiştir.

Adalar her zaman keyif, eğlence ve dinlence çağrışımı yapar. Elbette çok eskiden Bizans prenslerine sürgün yeri olarak kullanılmış, ardından manastırları ağırlamışlar. Ama biz daha yakın zamanlardan söz edeceğiz. Son yüzyılın Adalar’ından…

Sanal Sergi

Son Düzenlenme Salı, 14 Ağustos 2012 10:24
Bu kategoriden diğerleri: Adalılar Sergisi »
Buradasınız: Anasayfa
cfcu 94x65

logo-tr 159x065

ktb2 45x65

Bu web sitesi Avrupa Birliği desteği ile gerçekleştirilmiştir. Burada yer alan içerik tamamen Adalar Müzesi sorumluluğundadır ve hiç bir şekilde Avrupa Komisyonu görüşlerini yansıtmamaktadır. This website has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication is the sole responsibility of Museum of the Princes' Islands and can in no way be taken to reflect the views of the European Union.
Copyright © 2012 Adalar Müzesi. Her Hakkı Saklıdır. Bu proje Adalar Vakfı tarafından gerçekleştirilmiştir.
Tasarım ve Uygulama Design and Implementation Harikalar Kutusu