Sanal Adalar Müzesi

Adalar Yazarlar Şairler Sergisi

Sergiden bir görüntü Sergiden bir görüntü Fotoğraflar: Banu Barmak, Bülent Özden

Müzenin Aya Nikola bölgesinde 2011 yılı boyunca devam eden genişleme çalışmalarıyla oluşturulan süreli sergiler alanının ilk sergisi. Adalar Yazarlar Şairler / Mitostan Edebiyata başlıklı sergi, çağdaş tasarımı ve göz alıcı düzenlemesiyle müzeye zenginlik kattı. Sergi, sadece İstanbul Adaları’nı değil, dünya adalarını, Adalı, adaları yazan edebiyatçıları konu aldı. Adaların edebiyatla ilişkisine, edebiyatçılara ilham veren gücüne odaklandı.

Küratörlüğünü Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Sevengül Sönmez’in, tasarımını ise Burçak Madran’ın yaptığı sergi, 2013 yılı Haziran ayına kadar açık kalacak.

 

 

Son Düzenlenme Salı, 14 Ağustos 2012 10:34
Bu kategoriden diğerleri: « Adalar Binalar Mimarlar Sergisi
Buradasınız: Anasayfa
cfcu 94x65

logo-tr 159x065

ktb2 45x65

Bu web sitesi Avrupa Birliği desteği ile gerçekleştirilmiştir. Burada yer alan içerik tamamen Adalar Müzesi sorumluluğundadır ve hiç bir şekilde Avrupa Komisyonu görüşlerini yansıtmamaktadır. This website has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication is the sole responsibility of Museum of the Princes' Islands and can in no way be taken to reflect the views of the European Union.
Copyright © 2012 Adalar Müzesi. Her Hakkı Saklıdır. Bu proje Adalar Vakfı tarafından gerçekleştirilmiştir.
Tasarım ve Uygulama Design and Implementation Harikalar Kutusu